Nani Roma a hétfői Pisco és San Juan de Marcona közötti 296 kilométeres távon hatalmasat esett a Mini John Cooper Works Rally-jával.

A spanyol pilóta fej- és nyaksérülést szenvedett, míg navigátora, Alex Haro Bravo komolyabb sérülés nélkül megúszta a borulást.

A baleset a célvonal előtt 1 kilométerrel történt a homokdűnék között. A kétszeres Dakar-győztes a borulás ellenére befejezte a szakaszt, azonban a célban megvizsgálták az orvosok, akik fej- és nyaksérülést diagnosztizáltak nála. A 45 esztendős pilótát mentőhelikopterrel a limai Anglo Americana klinikára szállították további vizsgálatokra.

180109 naniroma n2

Roma két- és négy keréken is tudott győzni a Dakaron. 2004-ben a KTM nyergében nyerte meg a versenyt, 10 évvel később pedig már a Mini volánja mögött diadalmaskodott.