Nasser Al-Attiyah nyerte a Dakar Rally harmadik, Pisco - San Juan de Marcona közötti szakaszát.

A Toyota Gazoo Racing SA katari pilótája 3 óra 9 perc 8 másodperc alatt teljesítette a 296 kilométeres távot.

Al-Attiyah mögött négy Peugeot-s pilóta ért célba. ’Mr. Dakar’, vagyis Stephane Peterhansel a második helyen végzett, megelőzve Carlos Sainz-cot, Cyril Desprest és Sebastien Loeb-öt. A legjobb tízbe még Giniel de Villiers, Bernhard Ten Brinke, Martin Prokop, Jakub Przygonski és Lucio Alvarez fért be.

Tegnap Bryce Menzies és Yazeed Al Rajhi is balesetet szenvedett az X-raid Buggy-jával, ma pedig Mikko Hirvonent érte utol a balszerencse. A finn pilóta a szakasz felénél kénytelen volt megállni szerelni, amivel több mint egy órát veszített, így valószínűleg elszálltak a győzelmi esélyei. Nani Roma a 16. pozícióban teljesítette a távot a Mini John Cooper Works Rally-val, annak ellenére, hogy felborult a dűnék között.

Az összetettben továbbra is a francia Stephane Peterhansel áll az élen, megelőzve honfitársát, Cyril Desprest, valamint a katari Nasser Al-Attiyahot.