Nasser Al-Attiyah zsinórban negyedik alkalommal nyerte meg a Marokkó Rallyt, és ezzel bezsebelte a negyedik bajnoki címét (2008, 2015, 2016, 2017) is az FIA Tereprally Világkupa sorozatban.

Nasser Al-Attiyah már a csütörtöki nyitószakaszon, a 12 kilométeres fezi szuperspeciálon első időt autózott a Toyota Hilux Overdrive-val. A katari 31 másodperccel előzte meg Nani Romat, és 45 másodpercet adott Carlos Sainznak. Sebastien Loeb egy 1 perces időbüntetést kapott, mivel a prológ után túllépte a megengedett sebességhatárt.
Loeb a második szakaszon már az élen tudott végezni a Peugeot 3008 DKR-rel. A francia a Fez és Erfoud közötti 367 kilométeres távot 3 óra 42 perc 52 másodperc alatt teljesítette. A Peugeot-s pilóta mögött Jakub Przygonski lett a második, Nasser Al-Attyiah pedig a harmadik. A szervezőknek több helyen is módosítaniuk kellett a verseny útvonalát az áradások miatt.

171011 rallymorocco n3

A harmadik napon egy 354 kilométeres szakasz várt a mezőnyre Erfoud környékén. Itt Al-Attiyah végzett az élen, megelőzve a Ford F-150-nel induló Martin Prokopot, és a szintén Fordos Eugenio Amost. Loeb csak a hetedik pozícióban ért célba, de az összetettben így is meg tudta őrizni az első helyét. Nasser a következő két szakaszon is diadalmaskodni tudott, és ennek köszönhetően meg tudta előzni Loeböt az összetettben. A zárónapon Nani Roma bizonyult a leggyorsabbnak a Mini All4Racing volánja mögött. Al-Attiyah a második lett, de ez is elég volt neki ahhoz, hogy idei nyolcadik futamgyőzelmét is megszerezze. A katari mellé Sebastien Loeb valamint Nani Roma állhatott fel a dobogóra. Jakub Przygonski a negyedik, Vladimir Vasilyev pedig az ötödik helyen zárta a versenyt. Aron Domzala hatodikként ért célba a Toyota Hilux Overdriv-vel, megelőzve Mikko Hirvonent, Bryce Menziest, Orlando Terranovat és a technikai problémával küzdő Carlos Sainzot.

A motorosok mezőnyében az osztrák Matthias Walkner diadalmaskodott a KTM 450 RF nyergében, míg a quadosok között Cornelis Koolen ünnepelhetett a pódium legmagasabb fokán.