Nasser Al-Attiyah nyerte a 2017-es FIA Tereprally Világkupa kilencedik futamát, a Baja Poland-ot. Az Overdrive Racing katari pilótája idei hatodik győzelmét szerezte a Szczecin környéki pályákon.

Al-Attiyah közel 4 perces előnnyel ért célba a hazai pályán szereplő Jakub Przygonski előtt. A dobogó legalsó fokára a Toyotás Bernhard Ten Brinke állhatott fel.

Al-Attiyah rögtön a péntek esti prológon első időt autózott. A katari 5 másodperccel volt jobb Jakub Przygonskinál a 7,08 kilométeres Szczecin-i pályán. Szombaton a Drawsko Pomorskie-ben kijelölt 216 kilométeres szakaszt kétszer kellett teljesítenie a mezőnynek. Al-Attiyah mindkét alkalommal az élen végzett és ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben. A nap végén már több mint 4 perccel vezetett a Minis Przygonski előtt.

Vasárnap négy rövidebb gyorsasági szerepelt a programban. A 18,4 kilométeres Krzekowo-i -, és a 10,5 kilométeres Lubieszyn-i szakaszon is kétszer kellett végigszáguldania a mezőnynek. Al-Attiyah a zárónapon már visszavett a tempóból, így Krzysztof Holowczyc, Nicolas Fuchs és Jakub Przygonski is feliratkozhatott a szakaszgyőztesek közé. Bernhard Ten Brinke-nek a sárral gyűlt meg a baja, míg Aron Domzala egy folyóba ragadt, később pedig az ablaktörlőjével akadtak gondjai.

170904 bajapoland n2

„Nagyon jól alakult ez a verseny számunkra.” –kezdte Nasser Al-Attiyah. „Nem hibáztunk és defektet sem kaptunk. Szeretnék köszönetet mondani a csapatnak és Matthieu-nak ezért a fantasztikus hétvégéért. Voltak szakaszok, amelyek keményebbek voltak a Dakarnál is, ezért ez egy mesés eredmény.”

A T2-es kategóriában a Nissan Patrollal versenyző Adel Hussain Abdulla diadalmaskodott. A katari mögött a Toyota Land Cruiserrel szereplő Tomasz Piec lett a második.