Nasser Al-Attiyah harmadik alkalommal nyerte meg (2008, 2016, 2017) az FIA Tereprally Világkupa spanyolországi állomását, a Baja Aragónt. A katari pilóta a második pozícióban vágott neki az utolsó szakasznak, de végül sikerült megelőznie az X-raid finn pilótáját, Mikko Hirvonent.

A pénteki 9,6 kilométeres prológot a hazai közönség előtt autózó Nani Roma nyerte meg a Toyotával. A spanyol pilóta 5:45.9-es időt autózott a terueli nyitószakaszon, és csupán 3 tized másodperccel maradt el tőle a második helyen célba érő Nasser Al-Attiyah. A Lónyai Pál – Horn Albert kettős a 31. pozícióban teljesítette a prológot a Porsche Macannal.

Szombaton két szakasz várt a mezőnyre. Reggel egy 217 kilométeres táv szerepelt a programban, amelyet az argentin Orlando Terranova nyert meg Mikko Hirvonen és Nasser Al-Attiyah előtt. Lónyai Pálék technikai probléma miatt kénytelenek voltak idő előtt feladni a futamot.
Délután egy 134 kilométeres szelektív szakaszt kellett abszolválniuk a versenyzőknek Celadas és Teruel között. Itt Mikko Hirvonen bizonyult a leggyorsabbnak, aki 5 másodperccel volt jobb Al-Attiyahnál. Hirvonen az összetettben is az élre ugrott. A finn 10,2 másodperccel állt Al-Attiyah előtt, míg a harmadik pozícióban Terranova tanyázott.

170723 bajaaragon n2

Vasárnap a Barrachina – Caude közötti 184 kilométeres szakaszon kellett bizonyítaniuk a pilótáknak. Al-Attiyah 2 óra 11 perc 17 másodperc alatt száguldott végig ezen a pályán és nem csak a szakaszt, hanem a versenyt is megnyerte. A kétszeres Dakar-győztes mögött Terranova lett az ezüstérmes, míg Hirvonen a harmadik helyen zárta a Baja Aragónt.

A motorosok között a Monster Energy Honda Team versenyzője, Joan Barreda diadalmaskodott, míg a quadosok mezőnyében Arnaldo Martins ünnepelhetett a pódium legmagasabb fokán.