Sheikh Khalid Al Qassimi nyerte az FIA Tereprally Világkupa harmadik állomását, az Abu Dhabi Desert Challenge-t. 25 éve, 1992-ben Mohammed Mattar volt az utolsó egyesült arab emírségekbeli pilóta, aki nyerni tudott Abu Dhabiban.

Szinte biztosnak tűnt Nasser Al-Attiyah győzelme Abu Dhabiban, mivel a katari pilóta közel 2 órás előnnyel vágott neki az utolsó 234 kilométeres gyorsaságinak. Al-Attiyah az ötödik szakaszon, az első ellenőrzőpont előtt felborult, és annyira megsérült a Toyota Hilux Overdrive-ja, hogy kénytelen volt feladni a versenyt. A kétszeres Dakar-győztes bakija után az emírségekbeli Khalid Al Qassimi vette át a vezetést az Abu Dhabi Racing Peugeot 3008 DKR-ével. Al Qassimi végül megnyerte a hazai futamát, és ennek köszönhetően a bajnoki tabellán is az élre ugrott. A második helyen Martin Prokop ért célba a Ford F-150 Evo-val. A cseh pilóta, akinek ez volt az eddigi legjobb tereprallys eredménye, 41 perccel maradt el a futamgyőztestől. A harmadik pozícióban Mohammed Abu-Issa teljesítette a több mint 1300 kilométeres versenytávot a Mini All4 Racing volánja mögött.

170406 abudhabidesertchallenge n2

„Mivel számomra még mindig a tanulásról szólnak a versenyek, ezért nem akarok telhetetlen lenni.” –mondta Al Qassimi. „Ez még csak a negyedik vagy ötödik Világkupa futamom volt, és máris egy új szintre léptem. A csapat minden egyes tagja remek munkát végzett, annak ellenére, hogy nagyon sok problémánk volt. Ez az eredmény nem csak nekem, hanem a hazámnak is nagyon sokat jelent. Fantasztikus érzés, hogy sikerült itt nyernünk, ráadásul nagyon boldogok vagyunk, mivel vezetjük a bajnokságot is.”

A Motorosok között a 2017-es Dakar-győztes, Sam Sunderland diadalmaskodott a KTM nyergében. A brit versenyző mögött a chilei Pablo Quintanilla ért célba az ezüstérmes pozícióban, megelőzve az osztrák Matthias Walknert. A quadosok mezőnyében a Yamahás Fahad Al-Musallam bizonyult a legjobbnak.