Nasser Al-Attiyah idei harmadik győzelmét aratta az FIA Tereprally Világkupa negyedik futamán, az Italian Baja-n. A katari pilóta 2008 és 2015 után ismét nem talált legyőzőre az olaszországi Pordenone megyében megrendezett versenyen.

Al-Attiyah az Abu Dhabi Desert Challenge és a Sealine Cross Country Rally után az Italian Baja-n is diadalmaskodni tudott. A kétszeres Dakar-győztes az öt szakaszból hármat megnyert a Toyota Hilux volánja mögött, míg Yazeed Al-Rajhi és az amerikai Bryce Menzies egy-egy részsikert könyvelhetett el. Nasser gond nélkül autózott, azonban ez nem mondható el a két Mini-s riválisáról, Al-Rajhiról és Menziesről; Mindkét All4 Racinges egység összeszedett defektet a csúszós, köves szakaszokon.

160627 italianbaja n2

A futamot végül Nasser Al-Attiyah nyerte meg, megelőzve az orosz Vladimir Vasilyevet és a lengyel Marek Dabrowskit. Boris Gadasinék időbüntetést kaptak, így lecsúsztak a dobogóról és a negyedik helyen zárták az Italian Baja-t. A legjobb Mini-s versenyző Bryce Menzies lett, aki az ötödik helyen ért célba. A Lónyai Pál – Horn Albert kettős a tizedik pozícióban teljesítette a futamot a Porsche Macan-nal.

Nasser Al-Attiyah ezzel a győzelmével tovább növelte az előnyét a bajnokságban Al-Rajhival és Vasilyevvel szemben.