Az FIA Tereprally Világkupa idei első állomását, a Baja Russia - Northern Forestet, a többszörös lett rallybajnok, Maris Neiksans nyerte. Az összetett értékelésben a finn Tapio Lauronen diadalmaskodott a havas futamon.

Kezdésnek egy 20 kilométeres szuperspeciált kellett abszolválnia a mezőnynek, majd egy 178.66 kilométeres szakaszon folytatódott a vasárnapi program. A Volkswagen 7JO-t terelgető Maris Neiksans az első napot is már az élen zárta. A második helyről a Vladimir Vasilyev – Konstantin Zhiltsov duó várhatta a folytatást. A 2014-es tereprally Világkupa-győztese 10 másodperccel maradt el a lett pilótától. A harmadik pozícióban Reinaldo Varela teljesítette a vasárnapi távot a G-Force Protoval.
Az Orlen Team legénysége, Marek Dabrowski – Jacek Czachor kettős technikai gondokkal küzdött. A lengyel alakulat Toyotáján hajtásprobléma jelentkezett, és csak a tizenhatodik helyen értek célba a nyitónapon.
160223 bajarussi n2

Hétfőn egy 178.69 kilométeres gyorsaságit jelöltek ki a szervezők. Neiksans-nak sikerült megtartania a vezető pozíciót Vasilyev előtt, és így megnyerte a tereprally Világkupa nyitófutamát. A dobogó harmadik fokára a Novikov testvérek, Andrey és Vladimir állhattak fel. Renaldo Varela visszacsúszott a tizedik pozícióba, míg Marek Dabrowski öt pozíciót javítva a tizenegyedik helyre kormányozta be a Toyotát.
160223 bajarussia n3

Az összetett értékelésben a finn Tapio Lauronens és fia, Tony diadalmaskodott a Mitsubishi Pajeroval. Lauronensék mögött Maris Neiksans lett az ezüstérmes, míg Vladimir Vasilyev a harmadik helyen zárta az orosz versenyt.