A Dakar Rally hatodik napját is Nasser Al-Attiyah zárta az élen. A Mini katari pilótája 2 óra 37 perc 18 másodperc alatt teljesítette a 277 kilométeres távot.

A második helyen a 2009-es Dakar-győztes, Giniel de Villiers ért célba a Toyotával. Az első hely sorsáról csupán 37 másodperc döntött. A harmadik leggyorsabb pilóta Nani Roma volt. A Mini spanyol kiválósága közel másfél perc lemaradással ért az Iquique-i táborba.

150109 dakarss6 n2

Az összetettben továbbra is Al-Attiyah az első, megelőzve két Toyotás ellenfelét, de Villierst és Al-Rajhit.

A Dakar Rally állása hat szakasz után:

1. Al-Atiyah – Baumel (Mini)   19:30:44
2. de Villiers – von Zitzewitz (Toyota)   +00:11:12
3. Al-Rajhi – Gottschalk (Toyota)   +00:28:44
4. Holowczyc – Panseri (Mini)   +01:00:53
5. ten Brinke – Colsoul (Toyota)   +01:04:23

A motorosoknál a portugál Pablo Rodrigues nyert. Dési János 53-ként teljesítette a szakaszt. A quadosok között ezúttal Ignacio Casale diadalmaskodott, megelőzve az összetettben élen álló Rafal Sonikot. A kamionosok mezőnyében a Nikolaev vezette Kamazos egység újabb részsikert könyvelhetett el.

Holnap az Iquique – Uyuni közötti 321 kilométeres távot kell abszolválniuk a versenyzőknek.