Nasser Al-Attiyah bizonyult a leggyorsabbnak a Chilecito – Copiapo közötti 315 kilométeres távon. A Mini katari pilótája 2 perc 40 másodperccel ért célba márkatársa, Nani Roma előtt.

A két Minis versenyző mögött Giniel de Villiers harmadikként teljesítette a gyorsaságit a Toyotával. Yazzed Al-Rajhi a negyedik lett, megelőzve a Peugeot-s Staphane Peterhansel. „Mr. Dakar” a cél előtti utolsó ellenőrzőponton még az élen állt, azonban egy defekt meghiúsította az 2008 DKR első részsikerét.

150107 dakarss4 n2

A nap két nagy vesztese Orlando Terranova és Carlos Sainz volt. Az argentin pilóta Minije a szakasz 72. kilométerénél megsérült, Sainz pedig technikai gondokkal küzdött.

A Dakar Rally állása négy szakasz után:

1. Al-Attiyah – Baumel (Mini)   12:30:44
2. De Villiers – Von Zitzewitz (Toyota)   +00:08:15
3. Al-Rajhi – Gottschalk (Toyota)   +00:23:33
4. Ten Brinke – Colsoul (Toyota)   +0042:32
5. Holowczyc – Panseri (Mini)   +00:43:30

A motorosoknál az összetettben élen álló Barreda Bort diadalmaskodott. Dési János 55-ként ért célba. A quadosoknál Sergio Lafuente nyert, a kamionosok mezőnyében pedig a Nikolaev – Yakovlev – Akhmadeev Kamazos trió volt a legjobb.

A következő szakasz 458 kilométerből áll Copiapo és Antofagasta között.