A tereprally világkupa utolsó futamát, a Baja Portalegre 500-at Ricardo Porém nyerte a Mini-vel. Vladimir Vasilyev hatodik lett a portugál futamán, és ezzel elhódította a bajnoki címet.

A verseny pénteken egy 5 és fél kilométeres szuper speciállal kezdődött. Ezen a távon Al-Attiyah volt a leggyorsabban, megelőzve a hazai közönség előtt autózó Miguel Barbosát és Ricardo Porémot. Szombaton két szakasz szerepelt a programban, ami összesen 450 kilométert jelentett. A nap első gyorsaságiján portugál siker született. A Toyotával versenyző Joao Ramos 2 óra 17 perc alatt száguldott végig a 200 kilométeres távon. Az utolsó szakaszon szintén egy portugál versenyző volt a leggyorsabb. Ricardo Porém fantasztikus tempóban közlekedett, és nem csak a szakaszt, hanem versenyt is megnyerte.

141102 baja n2

Porém mögött Nasser Al-Attiyah ért célba a Ford HRX-el. A katari hátránya több mint másfél perc volt. A harmadik helyet a brazil Reinaldo Varela szerezte meg. A Toyota Hilux Overdive pilótája 2 perc 40 másodperccel maradt el Porémtól.
Al-Attiyahnak az ablaktörlővel, Vasilyevnek a felfüggesztéssel akadtak gondjai a verseny alatt.