Október 3-9. között rendezték meg az FIA Tereprally Világkupa marokkói futamát, a Rallye Oilibya du Maroc-kot. A sivatagi versenyen négyes Mini-siker született.

Az első napon egy 276 kilométeres gyorsasági várt a mezőnyre. A Mini argentin pilótája, Orlando Terranova 2 óra 43 perc és 15 másodperc alatt abszolválta a távot. Mögötte a Toyotás Giniel de Villiers ért célba. A két versenyző között csupán 22 másodperc döntött. A harmadik leggyorsabbnak Nasser Al-Attiyah bizonyult, aki ezen a futamon egy Mini-vel állt rajthoz.

141013 maroco n2

A következő napi 211 kilométeres távon Al-Attiyah száguldott végig a leggyorsabban. A katari pilóta több mint egy percet adott de Villiersnek és az összetettben is átvette a vezetést. A verseny leghosszabb gyorsaságiján, a 311 kilométeres Erfoud – Zagora távon, Terranova egy újabb részsikert könyvelhetett el. Az argentin pilóta közel két perccel volt gyorsabb csapattársánál, Nasser Al-Attiyahnál.

Kedden egy 226 kilométeres szakasz szerepelt a programban. Nasser Al-Attiyah tovább növelte előnyét, miután közel 3 perccel ért célba Terranova előtt. Az összetettben már 3 és fél perccel vezetett a 2011-es Dakar Rally győztese.
Szerdán egy 302 kilométeres gyorsasági után megérkeztek a pilóták Marrakeshbe. Giniel de Villiers közbeszólt a Mini házi csatájába, és megnyerte ezt a szakaszt. Terranova 4 perccel lemaradva a második helyen gurult be, míg Nasser Al-Attiyah csak a negyedik időt autózta. A katari egy egy perces időbüntetést is begyűjtött, így 15 másodpercre csökkent az előnye az összetettben.

141013 maroco n3

Az utolsó napon 113 kilométert kellett teljesítenie a versenyzőknek. Nasser Al-Attiyah és Orlando Terranova fej-fej mellett haladt, végül Al-Attiyah másfél perccel megelőzte argentin ellenfelét és így ő állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. A harmadik helyért járó serleget a holland, Erik Van Loon vehette át.

A motorosoknál Marc Coma győzött, megelőzve Sam Sunderlandot és Helder Rodriguest. A legjobb kamionos az Iveco-val versenyző Gérard de Rooy – Dariusz Rodewald – Jurgen Damen trió lett.