Az FIA Rallycross Világbajnokság idei nyolcadik, franciaországi futama Petter Solberg sikerével ért véget. A norvég pilóta Lohéac-ben a harmadik győzelmét ünnepelhette a 2014-es szezonban.

A Peugeot-s Timmy Hansen kezdte a legjobban a hétvégét. A svéd pilóta megnyerte az első három előfutamot, és végül a dobogó legalsó fokára állhatott fel. A második helyen az Olsbergs MSE versenyzője, Reinis Nitiss végzett.

140907 loheac n2

Ken Block az első előfutamban kihagyta a joker körét, ezért 30 másodperces büntetéssel sújtották. A fináléban végül az amerikait a negyedik helyen intették le. Pontus Tidemand lett az ötödik, megelőzve a tavalyi Európa-bajnokot, Timur Timerzyanovot, aki technikai gondokkal küzdött az utolsó körökben.

A S1600-asok között Steven Bossard diadalmaskodott, a Touring Car kategóriát pedig David Nordgard nyerte meg.