Toomas Heikkinen nyerte az FIA Rallycross Világbajnokság idei hatodik futamát Belgiumban.  A finn pilóta a hatodik győztese a 2014-es bajnokságnak.

Heikkinen mellé Timmy Hansen és Johan Kristoffersson állhatott fel a dobogóra. Petter Solberg jobb hátsó felfüggesztése eltörött, ami miatt a norvég pilóta csak a negyedik helyen ért célba. Az ötödik pozícióban Heikkinen csapattársa, Anton Marklund futott be, megelőzve az Audis Pontus Tidemandot.

140714 heikkinen n2

A bajnoki tabellán Petter Solberg az élre ugrott, mivel Reinis Nitiss nem jutott be a döntőbe. Toomas Heikkinen ennek a győzelemnek köszönhetően egy helyet javított és az összetett harmadik helyéről várja a folytatást.

A S1600-as kategóriában Janis Baumanis megszerezte idei második sikerét a Renault Twingo Mk2-vel. A TouringCar-osok között a Volvo C30 RWD-vel versenyző Filip Baelus bizonyult a legjobbnak.