Sebastien Loeb nyerte a 2018-as FIA Rallycross Világbajnokság harmadik futamát, a belgiumi Mettet-ben.

Loeb mellett Johan Kristoffersson, Petter Solberg, Andreas Bakkerud, Mattias Ekström, valamint Timmy Hansen jutott be a fináléba. A Team Peugeot Total francia pilótája jól kapta el a rajtot, és kimaradt az első kanyarban történt lökdösődésből. Loeb csapattársa, Timmy Hansen szintén jó tempóban autózott, és az első körben feljött az ezüstérmes pozícióba. Solberg elsőként teljesítette a Joker-körét, míg a két Peugeot-s versenyző ezt csak a 4. körben tette meg. A kilencszeres rallyvilágbajnok jól taktikázott és megnyerte a futamot Petter Solberg, valamint Timmy Hansen előtt. Loebnek ez volt a második futamgyőzelme a rallycross vb-n. Legutóbb 2016-ban, Lettországban ünnepelhetett a pódium legmagasabb fokán.