Spanyolország idén nem csak a rally világbajnokság mezőnyét látta vendégül, hanem a 2022-es rally Európa-bajnokság utolsó fordulójának is a RallyRACC Catalunya adott otthont. A WRC-ben Sébastien Ogier diadalmaskodott, míg az ERC értékelést Yoann Bonato nyerte meg.

Kalle Rovanperä világbajnokként érkezett meg Spanyolországba, azonban a fiatal finn pilóta nem lazított, mivel az első versenynapon négy szakaszt is megnyert a Toyota GR Yaris Rally1-el. Csapattársa, a nyolcszoros világbajnok Sébastien Ogier szintén remek formában autózott, és három részsikert is elkönyvelhetett pénteken. Nyolc gyorsot követően Ogier 4.8 másodperccel vezetett a WRC 2022-es bajnoka előtt, míg a harmadik helyen a hyundaios Thierry Neuville tanyázott. Szombaton hét szakaszt kellett abszolválniuk a versenyzőknek. A délelőtti körben Neuville egy, Ogier pedig két alkalommal autózott első időt. Délután Ogier tovább növelte az előnyét az őt üldözőkkel szemben, Neuville pedig megelőzte Rovanperät az összetettben. Gus Greensmith a 11-es gyorson, a 24.18 kilométeres El Montmellen összetörte a Ford Puma Rally1-esét, és mivel a kocsi eltorlaszolta az utat, a szervezők törölték ezt a szakaszt.
Vasárnap a 12.15 kilométeres Pratdip, és a 15.90 kilométeres Riudecanyes is kétszer szerepelt a verseny programjában. A délelőtti körben a Neuville és Sordo villantott, de délután ismét Ogier brillírozott, és a francia a Power Stage-en is begyűjtötte az extra 5 pontot. Ogier végül 16 másodperccel ért célba Neuville előtt, míg a dobogó legalsó fokán Kalle Rovanperä ünnepelhetett.
A Toyota Gazoo Racing a Spanyol Rallyn elért sikerével bebiztosította a gyártók bajnoki címét, ami azt jelenti, hogy a japán márkának sikerült a címvédés.

A TGR csapatfőnöke, Jari-Matti Latvala a következőket mondta: "Nagyszerű, hogy Spanyolországban bebiztosítottuk a bajnoki címet. A szezonzáró Japán Rallyn, amely a Toyota hazai fordulója, így már sokkal nyugodtabban állhatunk majd rajthoz. Ha ott is sikerül nyernünk, akkor hatalmas ünneplést foguk tartani!"

A WRC2 Open kategóriát Teemu Sunine nyerte meg a Hyundai i20 N Rally2-vel, megelőzve Yohan Rosselt, valamint Nikolay Gryazint. A WRC2 Junior értékelést Gryazin zárta az élen, míg a WRC2 Mastersben a német Armin Kremer lett az első. A WRC3-ban a finn Lauri Joona diadalmaskodott, megelőzve Jan Černýt, Diego Dominguezt, valamint a László Zoltán – Kürti Tamás kettőst.