Kalle Rovanperä megszerezte idei ötödik futamgyőzelmét a Toyota GR Yaris Rally1-gyel. A TGR fiatal finn pilótája több mint 1 percet adott csapattársának, Elfyn Evans-nek az Észt Rallyn.

Rengeteg izgalmat és fordulatot tartogatott a 2022-es rally világbajnokság hetedik fordulója, a 12. Rally Estonia. A csütörtöki szuperspeciált Craig Breen nyerte meg a Ford Pumával, azonban pénteken már a Toyotások uralták a versenyt - Elfyn Evans öt, míg Kalle Rovanperä három szakaszsikert könyvelhetett el a szakadó esőben. Kilenc gyorsaságit követően Rovanperä 11 másodperccel állt az élen Evans előtt, míg a harmadik helyen a hazai közönség előtt autózó Ott Tänak tanyázott. Szombaton tovább folytatódott a Toyota Gazoo Racing házi csatája. Evans ugyan megnyerte a nap első szakaszát, a 11.73 kilométeres Elva 1-et, de a folytatásban nem tudta tartani a lépést Rovanperäval, aki hét részsikert is bezsebelt, és 29.1 másodpercre növelte az előnyét az őt üldözőkkel szemben.
Vasárnap ismét eleredt az eső, de Rovanperät ez nem igazán zavarta, és a Power Stage-en is 22.5 másodpercet adott az ellenfeleinek. Evans győzelmi reményei végleg elszálltak, amikor a Kanepi 1-en megforgott. Kalle nagy fölénnyel nyerte meg az Észt Rallyt, a bajnoki tabellán pedig 83 pontra növelte előnyét Thierry Neuvillel szemben. Evans behozta a második helyre a Yaris Rally1-et, míg Ott Tänak a dobogó legalsó fokán ünnepelhetett.

„Nagysszerű érzés, hogy ismét győzni tudtunk.” -kezdte Rovanperä. „Köszönettel tartozom Jonne-nek, aki kiváló munkát végzett a hétvége során. Köszönöm a csapatomnak is a fantasztikus autót – rengeteget dolgoztunk a teszteken, hogy ennyire versenyképesek legyünk. A folytatásban is hasonló eredményekre fogunk törekedni.”

A WRC2 kategóriát az Andreas Mikkelsen – Torstein Eriksen páros nyerte meg a Skoda Fabia Rally2 evo-val, megelőzve a Teemu Suninen – Mikko Markkula, valamint az Emil Lindholm – Reeta Hämäläinen kettőst. A WRC3-ban a Sami Pajari – Enni Mälkönen finn duó diadalmaskodott.