Kalle Rovanperä a WRC történetének legfiatalabb futamgyőztes pilótája lett vasárnap, miután 20 évesen, 9 hónaposan és 17 naposan megnyerte a Tartu központú Észt Rallyt.

A Toyota Gazoo Racing finn pilótája végig a Top 5-ben autózott a Yaris WRC-vel, és nyolc szakaszsikert is elkönyvelhetett. Rovanperä végül közel 1 percet adott a Hyundai i20 Coupe WRC-vel versenyző Craig Breennek, míg a pódium legalsó fokára Thierry Neuville állhatott fel.

„Nehéz szezonunk volt eddig, de nagyon boldog vagyok, hogy most győzni tudtunk Észtországban. Ez olyan, mintha a hazai futamom lenne, és rengeteg észt szurkoló drukkolt nekünk a pályák szélén. Megmutattuk, hogy milyen tempóra vagyunk képesek ezeken a pályákon. A kocsi remekül működött, a csapat pedig fantasztikus munkát végzett. Csodálatos érzés minden idők legfiatalabb futamgyőztesének lenni.” –mondta Rovanperä.

A negyedik helyen Sebastien Ogier ért célba, aki elégedett volt ezzel az eredménnyel. A francia pilóta továbbra is vezeti a bajnokságot csapattársa, Elfyn Evans előtt. A walesi pilóta az ötödik lett, megelőzve a Fordos Teemu Suninent, és a Hyundaios Pierre-Louis Loubet-et. A kétszeres rally Európa-bajnok Alexey Lukyanuk egy Skoda Fabia Rally2 evo-val indult Észtországban, és megnyerte a WRC 3 kategóriát, az összetettben pedig a nyolcadik lett. A legjobb tízbe még Andreas Mikkelsen és Mads Østberg fért be. A két norvég hatalmas csatát vívott a WRC 2 első helyéért, amit végül Mikkelsen szerzett meg. A juniorok között a finn Sami Pajari diadalmaskodott a Ford Fiesta Rally4-gyel.

A hazai közönség előtt autózó Ott Tänak remekül kezdte a futamot, azonban a harmadik szakaszon, a 17,05 kilométeres Otepää 1-en defektet kapott, ami miatt 27 másodpercet veszített, az összetettben pedig hátracsúszott a hetedik helyre. Tänak végül a Power Stage-en begyűjtött 5 ponttal vigasztalódhatott.