Nasser Al-Attiyah öt év kihagyás után ismét rajthoz áll a WRC-ben. - A katari versenyzőt a Török Rallyn láthatjuk majd egy Ford Fiesta Rally2 volánja mögött.

A PWRC 2006-os bajnoka, a háromszoros Dakar-győztes pilóta legutóbb 2015-ben a Spanyol Rallyn indult egy Skoda Fabia R5-tel, és azt a futamot a harmadik helyen zárta a WRC 2 kategóriában. Al-Attiyah Törökországban egy Ford Fiesta Rally2 volánja mögött fog szerepelni, az itinert pedig ezúttal nem Mathieu Baumel, hanem az olasz Giovanni Bernacchini fogja diktálni neki.

Al-Attiyah az elmúlt években a közel-keleti rallybajnokságban (FIA MERC) szerepelt, és zsinórban kilenc alkalommal hódította el a bajnoki címet.

A Török Rally, amely idén zártkapus lesz, szeptember 18-20. között kerül megrendezésre Marmaris környékén.

A 13. Rally Turkey Marmaris nevezési listája itt található.

Fotó: Red Bull