A Hyundai Motorsport belga pilótája, Thierry Neuville vasárnap az összes szakaszsikert bezsebelte a Monte-Carlo Rallyn, és két pozíciót javítva megnyerte a szezonnyitó futamot.

A Monte-Carlo Rally zárónapján négy gyorsasági szerepelt a verseny programjában. Neuville 6,4 másodperces hátrányból várta a reggeli startot Elfyn Evans és Sébastien Ogier mögött. A belga remek tempóban közlekedett, és mind a négy szakaszon első időt autózott a Hyundai i20 Coupe WRC-vel. A nap második gyorsaságiján, a 13,36 kilométeres La Cabanette - Col de Braus 1-en átvette a vezetést az abszolútban, és folyamatosan növelni tudta az előnyét az őt üldözőkkel szemben. A Power Stage-en Neuville 0.016 másodperc ment jobb időt Ogier-nél, így övé lett az extra 5 pont. Ogier az utolsó távon megelőzte csapattársát, Elfyn Evanst. A negyedik pozícióban Esapekka Lappi ért célba a Ford Fiesta WRC-vel, míg az ötödik Kalle Rovanperä lett. Sebastien Loeb reggel becsúszott az árokba, és a nézők segítségével tudott csak visszatérni az útra. A francia 42 másodpercet hagyott bent a pályán, majd a folytatásban is szenvedett a rossz gumiválasztás miatt, és csak a hatodik lett a Hyundai i20 Coupe WRC-vel.

„Az volt a célunk, hogy megnyerjük ezt a versenyt, ezért most nagyon boldog vagyok.” –árulta el Neuville. „Ez olyasmi, amiért régóta harcoltunk. A Monte-Carlo Rally az egyik olyan viadal, amit minden versenyző meg akar nyerni legalább egyszer, és mi most ezt megvalósítottuk.”

A WRC 2-ben Mads Ostberg diadalmaskodott a Citroen C3 R5-tel. A norvég pilóta több mint 3 és fél percet adott a kategória ezüstérmesének, Adrien Fourmaux-nak. A WRC 3-ban Eric Camilli győzött Nicolas Ciamin és Yoann Bonato előtt.

A Ford Fiesta R2T19-cel induló László Zoltán – Begala Tamás páros az összetett 48. helyén értek célba, az RC4 kategóriában pedig a tizenegyedikek lettek.