Hat gyorsasági szakasszal folytatódott ma a Portugál Rally, ami 146.28 kilométernyi versenytávot jelentett. Tegnap a Fordos Mikko Hirvonen zárta az élen a napot, megelőzve Ott Tanakot és Sebastien Ogiert.

A szombati nap első gyorsaságiját, a 19 kilométeres Santa Clara-t a Volkswagenes Sebastien Ogier nyerte. A francia mögött Hirvonen ért célba. Kettőjük között csupán 0.2 másodperc döntött, de a harmadik helyen befutó Ott Tanak hátránya is 1 másodpercen belül volt.
Latvala, Kubica és Evans is visszaállt a versenybe a Rally2 szabályainak köszönhetően, azonban Kris Meeke végleg feladta a küzdelmet, miután a tegnapi bukfence során megsérült a Citroen DS3 WRC bukókerete is.

140405 portugalwrc n2

A következő, Santana da Serra szakaszon Ogier újabb részsikert könyvelhetett el. A francia 8.7 másodpercet adott Hirvonennek, és ezzel az összetettben is az élre állt. Robert Kubica ismét hibázott. A pálya 20. kilométerénél lecsúsztak az útról, és ez a mai nap végét jelentette a lengyelnek.
Sajnos a Lukács „Csucsu” Kornél – Mesterházi Márk páros mechanikai problémák miatt feladta a JWRC bajnokság idei első versenyét.

140405 portugalwrc n3

A tízes gyorsaságin Latvala autózott a legsebesebben. Őt Ogier és Hirvonen követték azonos idővel. Ott Tanak összetörte a Fiestát, és az őt követő Hirvonen előtt elzárta az utat, ezért a finn Ogier idejét kapta meg. Az összetett élén így nem történt változás. Továbbra is Ogier vezetett Hirvonen előtt 2.4 másodperccel. Tanak bukásának köszönhetően Mads Ostberg feljött a harmadik helyre, a negyedik pozícióban pedig Dani Sordo tanyázott a Hyundai i20 WRC-vel. A spanyol lemaradás közel 53 másodperc volt a vezető Ogiertől.

140405 portugalwrc n4

A délutáni kör első szakaszát Ogier nyerte Hirvonen és Neuville előtt. A Volkswagenes francia előnye már közel 10 másodperc volt Hirvonennel szemben. Ez volt a kétszázadik szakaszsikere a Volkswagen Polo R WRC-nek.
Andreas Mikkelsen szervógondokkal küzdött. Juho Hanninen egy bal hátsó, míg Jari-Matti Latvala egy jobb első defektet gyűjtött össze ezen a pályán.

A tizenkettest szintén Ogier húzta be, Hirvonent és Latvalát megelőzve. Az összetettben már több mint 20 másodperccel vezetett a francia.
Thierry Neuvillenek a hátsó felfüggesztéssel akadtak problémái.

A nap utolsó szakaszán Ogier tovább menetelt. Az összetettben már közel 40 másodperc előnyt gyűjtött össze finn riválisával szemben. A harmadik helyről Ostberg várhatja a folytatást.
Juho Hanninen i20-asán hajtásproblémák jelentkeztek.