Szombaton hét szakasz szerepelt a Mexikó Rally programjában, ami több mint 170 kilométernyi versenytávot jelentett.

A nap első gyorsaságija a 30 kilométeres Ibarrilla volt. Sebastien Ogier 4.5 másodperccel tudott gyorsabb lenni csapattársánál, Jari-Matti Latvalánál. A harmadik helyen is Volkswagenes versenyző ért célba, Andreas Mikkelsen személyében. Mads Ostberg pénteken remekelt, azonban a szombati nap első szakaszán megütötte a Citroen bal hátsó futóművét. A norvég versenyző és navigátora mindent elkövetett, hogy megszereljék a kocsit, de végül a következő gyorson kiálltak a versenyből. Az Abu Dhabi Citroen Total WRT legénysége vasárnap a Rally2 szabályai szerint folytathatja a futamot. Ostberg kiesésével Latvala megörökölte az összetett második helyét, Thierry Neuville pedig a harmadik pozícióban tanyázott a Hyundai i20 WRC-vel.

Robert Kubica és Andreas Mikkelsen számára is kalandosra sikerült a harmadik versenynap. A lengyelnek ez már a sokadik balesete volt ezen a viadalon, miután a pénteki szuperspeciálon hibázott, illetve a tréning során átalakította a pályabejáró autó karosszériáját is. Andreas Mikkelsennek sem ez volt az első bakija. Pénteken kiütötte a Polo alól a futóművet, most pedig túlságosan is szűkre vett egy kanyart, ami miatt egy hatalmasat pereceltek. A WRC 2-ben induló Lorenzo Bertelli is átforgatta a Ford Fiesta R5-ösét.

Az 53 kilométeres Otates-i gyorsasági után a még versenyben lévő pilóták a szervizpark felé vették az irányt. Tizenkét szakasz után Ogier vezetett, megelőzve Latvalát és Neuvillet.

A délutáni körben Ogier tovább menetelt. A francia megnyerte az Ibarrilla-i szakasz második felvonását és a több mint 43 kilométeres Otatitos-i gyorsaságit is. Az összetettben már közel 57 másodperces előnnyel állt az élen.

A tizenhatoson Ogier újabb részsikert ért el. A világbajnoknak ez volt a tizenkettedik szakaszgyőzelme ezen a versenyen, az idei szezonban pedig a negyvenedik.
A hazaiak kedvence, Benito Guerra összetörte a Ford Fiesta WRC-t, de versenyben maradt. „Azt hiszem, hogy az autó rendben van. Megpróbáltam keményebben nyomni, de hibáztam és az egyik féktávnál túlcsúsztunk. Félelmetes volt látni, ahogy a fa közeledett…„ – nyilatkozta a mexikói, aki az összetett hatodik helyén állt.

A nap utolsó szuperspeciálján Latvala és Meeke bizonyult a legjobbnak. Az összetettben Ogier már több mint egy perccel uralta a versenyt finn csapattársa előtt.