A Toyota Gazoo Racing finn pilótája, Esapekka Lappi nyerte a 2017-es rally világbajnokság kilencedik futamát, a Finn Rallyt. A hazai közönség előtt autózó versenyző mellé a Fordos Elfyn Evans, valamint a szintén Toyotás Juho Hänninen állhatott fel a dobogóra.

Lappi csupán a negyedik WRC-s versenyét teljesítette Finnországban, és a huszonöt szakaszból kilencet megnyert. Csapattársával, Jari-Matti Latvalával hatalmas csatát vívott az első helyért, azonban Latvalát szombaton utolérte a technika ördöge, így Lappi örökölte meg a vezető pozíciót.

„Elképesztő. Micsoda verseny volt!” –kezdte a futamgyőztes Lappi. „Hazai pályán számítottam rá, hogy erős lehetek, és az is voltam, de álmodni sem mertem a győzelemről. Hatalmas köszönettel tartozok a csapatomnak, mert egy fantasztikusan gyors autót építettek nekem ilyen rövid idő alatt.”

170730 finnrally n2

Elfyn Evans az utolsó szakaszon meg tudta előzni Juho Hänninet, így a Toyota számára nem jött össze a kettős győzelem. A negyedik pozícióban a finn Teemu Suninen teljesítette a távot, megelőzve a Citroenes Craig Breent. A hatodik helyen Thierry Neuville ért célba a Hyundai i20 Coupe WRC-vel, azonban miután legfőbb riválisa, Sebastien Ogier rögtön a negyedik gyorsaságin búcsúzott a versenytől, a belgának ez is elég volt ahhoz, hogy utolérje a bajnokságban a négyszeres világbajnokot. A Top10-be még Ott Tänak, Kris Meeke, Dani Sordo valamint Mads Østberg fért be.

170730 finnrally n3

A WRC 2-ben szintén finn siker született. A Skoda Fabia R5-tel induló Jari Huttunen több mint 2 perccel ért célba a szintén Skodás Quentin Gilbert előtt. A kategória harmadik helyezettje Tom Cave lett a Hyundai i20 R5-tel. A WRC 3-ban a svéd Nicolas Ciamin nyert a Ford Fiesta R2T volánja mögött, megelőzve Nil Solanst valamint Denis Radströmöt.