Kettős Volkswagen-siker született a 2016-os rally világbajnokság zárófutamán, az Ausztrál Rallyn. Andreas Mikkelsen, aki szinte végig az összetett élén autózott, 15 másodperccel ért célba csapattársa, Sebastien Ogier előtt. A dobogó legalsó fokára a Hyundai i20 WRC-t terelgető Thierry Neuville állhatott fel.

A Volkswagen a hónap elején jelentette be, hogy jövőre kiszállnak a rally világbajnokságból. A csapat 2013 óta uralta a sorozatot és ez idő alatt összesen 43 futamgyőzelmet szereztek. Andreas Mikkelsen pályafutása harmadik diadalát aratta a kenguruk földjén, minden idők legsikeresebb rallyautójával, a Volkswagen Polo R WRC-vel. A négyszeres világbajnok, Sebastien Ogier tartani tudta a tempót a norvéggal, és végül a második helyen zárta a murvás viadalt, azonban Jari-Matti Latvala rögtön az első szakaszon hibázott. A finn pilóta nekikoccant egy híd oldalának, amely következtében megsérült a felfüggesztése. Latvala több, mint 7 percet veszített, de nem adta fel a küzdelmet, és végül a kilencedik pozíciót szerezte meg.

161120 wrc n2

A Volkswagen Polo R WRC-vel összesen 958 gyorsasági szakaszt teljesítettek, amelyből 640-et megnyertek. 52 versenyen 87 dobogós helyezést értek el a csapat pilótái (amelyből 43 győzelem). Az autóval Jari-Matti Latvala tette meg az első kilométereket versenykörülmények között a 2013-as Monte-Carlo Rallye-n, és azóta 48723.52 kilométernyi gyorsasági szakaszon bizonyított a Polo R WRC. A Volkswagen Motorsport és a Volkswagen Motorsport II versenyzői összesen 2139 pontot szereztek az 52 forduló során.

„Ez egy fantasztikus hétvége, és egy tökéletes befejezése ennek a szezonnak.” –kezdte a futamgyőztes, Andreas Mikkelsen. „Nem volt semmi vesztenivalónk. Egész évben a bajnoki pontokért vezettem, de most csak a győzelem számított. Egy négyszeres világbajnokkal csatáztunk, és ugyanolyan feltételek mellett sikerült legyőznünk őt. Szomorú vagyok, hogy búcsúznunk kell ettől a remek csapattól és ettől a fantasztikus autótól. Nagyon szomorú vagyok, és hiányozni fog ez az egész.”