Sebastien Ogier nyerte a 2016-os rally világbajnokság 10. fordulóját, a Korzika Rallyt. A francia pilóta első győzelmét aratta Korzikán, és ezzel hatalmas lépést tett a negyedik világbajnoki címe felé.

Ogier a tíz gyorsasági szakaszból hatot megnyert, és végül 46,4 másodperccel előzte meg a második helyen célba érő Thierry Neuvillet. A dobogó legalsó fokára Andreas Mikkelsen állhatott fel, aki több mint 1 perces hátrányt gyűjtött össze francia csapattársával szemben.
„Nagyon meg akarta nyerni ezt a rallyt.” –mondta Ogier a wrc.com-nak. „Ez az első sikerem itt Korzikán, ezen a legendás versenyen. Jó tempóban kezdtük az első napot, és a hétvége hátralévő része is jól alakult a számunkra. Már szinte érezzük a bajnoki cím illatát.”

161003 tourdecorse n1

Thierry Neuville a korzikai eredményének köszönhetően feljött a bajnokság harmadik helyére. A belgát csupán 15 pont választja el a tabella második helyén tanyázó Andreas Mikkelsentől. A Volkswagen norvég pilótájának ez volt az első dobogós helyezése a lengyelországi győzelme óta, annak ellenére, hogy fékproblémával küzdött.

Jari-Matti Latvala 2015-ben győzni tudott itt Korzikán, azonban most az ő Volkswagenjén is fékproblémák jelentkeztek, és a beállításokkal sem volt megelégedve, így csak a negyedik pozícióban zárta a futamot.

161003 tourdecorse n3

A Citroennél csak Craig Breen maradt talpon, miután Kris Meeke a hatodik gyorsaságin eltalált egy fát, ami kitörte a DS3 WRC-jének a jobb első futóművét. Breen az ötödik helyen vitte célba a DS3-ast, míg brit csapattársa a Power Stage megnyerésével vigasztalódhatott.

161003 tourdecorse n2

Thierry Neuville mellett a másik két Hyundaios versenyző is pontszerző pozícióban zárta a viadalt. Hayden Paddon hatodikként, míg Dani Sordo hetedikként teljesített a Hyundai i20 WRC-vel.
A top 10-be még három Fordos pilóta fért be. A hazai közönség előtt autózó Eric Camilli 44 másodpercet adott norvég csapattársának, Mads Ostbergnek, és a nyolcadik helyet szerezte meg az M-Sportos Ford Fiesta RS WRC-vel. A Dmack WRT észt pilótája, Ott Tänak zárta a pontszerzők sorát.

A WRC 2-t Elfyn Evans nyerte a Ford Fiesta R5-tel, 33 másodperccel megelőzve a Skodás Jan Kopeckyt. A kategória harmadik helyezettje a francia Yoann Bonato lett a Citroen DS3 R5-tel.

A Junioroknál is hazai siker született, mivel a francia Laurent Pellier több mint fél perccel volt jobb honfitársánál, Yohan Rossel-nél. A JWRC bronzérmese a szlovák Martin Koci lett.