Ezen a hétvégén rendezték meg a Mitropa Kupa idei harmadik fordulóját, a 29. Rally Opatija-t. A horvátországi versenyen Simon Wagner fölényes győzelmet aratott, míg az Osváth Péter - Papp Tamás páros a pódium második fokán ünnepelhetett.

Az Abbázia központú viadalon nyolc aszfaltos szakasz várt a mezőnyre, ami közel 102 kilométernyi versenytávot jelentett. Az osztrák Simon Wagner és szlovén navigátora, Pia Šumer elképesztő tempóban közlekedtek, és az összes szakaszsikert bezsebelték a Skoda Fabia Rally2 evo-val. Wagner végül közel 3 perces előnnyel nyerte meg a futamot Osváthék előtt, akik a Mitropa Kupában az első helyen végeztek. A dobogó legalsó fokára szintén egy Skodás alakulat, a német Stefan Göttig - Natalie Solbach-Schmidt páros állhatott fel.
Matics Mihályék sokáig a harmadik helyen autóztak, de egy büntetés miatt végül hatodikak lettek, de a Mitropa Club értékelésben így is az élen zártak. Kovács Antalék a kilencedik pozícióban értek célba az új Hyundai i20 N Rally2-vel. Gyarmati Arielék és Szilágyi Jánosék számára sajnos idő előtt ért véget a futam.