Yoann Bonato nyerte a francia aszfalt bajnokság idei negyedik fordulóját, a 73. Rallye Mont-Blanc Morzine-t. Sebastien Loeb a hatodik helyet szerezte meg a Peugeot 306 Maxi-val.

A háromszoros francia bajnok Yoann Bonato ötödik alkalommal tudta megnyerni a Mont-Blanc Rallyt, ezzel beérte Philippe Bugalskit, aki szintén öt alkalommal diadalmaskodott a Morzine központú viadalon.
A Citroen C3 Rally2-vel versenyző Bonato hatalmas csatát vívott a győzelemért a Volkswagenes Quentin Giordanoval. A tizenhárom gyorsasági szakaszból Bonato ötöt, míg Giordano négyet tudott megnyerni. A Mont-Blanc Rallyt végül Bonato nyerte meg, 5,3 másodperccel megelőzve Giordanot. A kilencszeres világbajnok Sebastien Loeb és navigátora, Daniel Elena az utolsó szakaszon technikai hiba miatt csúsztak le a dobogóról, és a hatodik helyen értek célba a Peugeot 306 Maxi-val. Loeb remek tempóban közlekedett a legendás Peugeot-val, és tudta tartani a tempót az R5-ös és Rally2-es autókkal, sőt a 9,74 kilométeres Bonnevaux - Le Biot 2-t meg is tudta nyerni.
François Delecour szintén a Sébastien Loeb Racing 306 Maxi-jával állt rajthoz, azonban a tizes gyorson meghibásodott a sebességváltója, így kénytelen volt feladni a futamot.