Kalle Rovanperä jelentős előnnyel nyerte meg a finn rallybajnokság idei első futamát, az Arctic Lapland Rallyt. A 19 esztendős finn pilótának ez volt az első versenye a Toyota Yaris WRC volánja mögött.

Pénteken öt szakasz szerepelt a Rovaniemi központú viadal programjában. A napot Rovanperä kezdte a legjobban, mivel megnyerte az első két gyorsot a Yaris-szal, majd az SS4-en is első időt autózott. A harmadik szakaszon, a 27,93 kilométeres Kaihuavaara-n Rovanperänak meg kellett állnia, mert elfelejtették levenni a rajtnál a hűtő takarólemezét, és elkezdett túlmelegedni a Yaris motorja. A finn így is hetedik helyen teljesítette ezt a távot, 41,4 másodperccel elmaradva a szakaszgyőztes Teemu Asunmaatól.
A Mercedes-AMG Forma 1-es istálló finn pilótája, Valtteri Bottas 2019 után idén ismét rajthoz állt a havas viadalon a PH Sport Citroen DS3 WRC-jével. A finn pilóta jó tempóban közlekedett, és egy abszolút második időt is autózott, de megforgott, így a napot csak a 22. helyen zárta.
Szombaton újabb öt szakasz várt a mezőnyre. Kalle Rovanperä ezen a napon sem kímélte a Yaris WRC-t, és az összes pályán az élen végzett. A finn végül több mint 3 perces előnnyel nyerte meg az Arctic Lapland Rallyt Teemu Asunmaa és Eerik Pietarinen előtt. A kétszeres rallyvilágbajnok Marcus Grönholm fia, Niclas a hatodik pozícióban ért célba a Skoda Fabia R5-tel, míg Valtteri Bottas a kilencedik helyet szerezte meg a Citroen DS3 WRC-vel.