Sebastien Loeb negyedik alkalommal (2000, 2009, 2014, 2019) nyerte meg a Rally du Var-t. A Sainte-Maxime környékén megrendezett futamon több szakaszt is töröltek a szervezők a rossz időjárási körülmények miatt.

A 65. Rally du Var-on tizennégy gyorsasági várt a mezőnyre, azonban a Dél-Franciaországot sújtó heves esőzések miatt hét szakaszt is töröltek a rendezők. Pénteken a Skoda Fabia R5 evo-val induló Nikolay Gryazin kezdett a legjobban, aki megnyerte a 8,85 kilométeres La Môle nyitószakaszt. A következő pályán a Sebastien Loeb – Lauréne Godey páros autózta a legjobb időt a Hyundai i20 Coupe WRC-vel, és ezzel 1,4 másodpercre megközelítették orosz ellenfelüket. A nap utolsó gyorsaságiján, a 17,89 kilométeres Collobriéres 1-en ismét Gryazin diadalmaskodott, így ő zárta az élen az első versenynapot.

Szombaton eredetileg hét szakaszt kellett volna abszolválnia a mezőnynek, azonban már az első gyorson olyan rosszak voltak a körülmények, hogy a rendezők leállították a versenyt. Loeb a 15,15 kilométeres Gonfaron-on 27,8 másodpercet adott Gryazinnek, így az élre ugrott. Négy szakaszt követően Loeb vezetett, 25,2 másodperccel megelőzve Gryazint. A harmadik pozícióban Yoann Bonato tanyázott, aki 50,7 másodperccel maradt el a kilencszeres világbajnoktól.

Vasárnap három szakasz kerül megrendezésre, amelyek közül kettőt Loeb, egyet pedig Stéphane Sarrazin nyert meg. Loeb végül több mint 1 perces előnnyel ért célba Nikolay Gryazin előtt, míg a dobogó legalsó fokára Yoann Bonato állhatott fel.