A Hadik András – Kertész Krisztián páros az abszolút második helyet szerezte meg a Rally Velenje-n, míg a Mitropa Kupában futamgyőzelmet ünnepelhettek.

Ezen a hétvégén rendezték meg a Mitropa Kupa idei negyedik futamát a Rally Velenje-t. A szlovén viadalon 12 aszfaltos szakasz várt a mezőnyre, ami 103,3 kilométernyi versenytávot jelentett. A futamot a hazai közönség előtt autózó Boštjan Avbelj kezdte a legjobban, aki 2 másodperccel bizonyult gyorsabbnak Hadik Andrásnál a szombati első szakaszon. A következő pályán, a közel 5 kilométeres Ravne 1-en Hadik száguldott végig a leggyorsabban a Ford Fiesta R5 volánja mögött, a nap folyamán pedig még egy szakasikert tudott bezsebelni. Hat gyorsaságit követően a magyar pilóta 3,4 másodperccel állt az élen Boštjan előtt. Kiss Ferencék a negyedik, Fogasy Gergelyék az ötödik, Puskádi Jánosék pedig a hatodik pozícióból várták a vasárnapi folytatást.

Vasárnap újabb hat gyorsaságit kellett abszolválnia a mezőnynek. Boštjan Avbelj a hét szakaszból hatot megnyert, így sikerült megelőznie Hadikot az összetettben. A magyar pilóta az utolsó, 9,5 kilométeres Vinska Gora 3-at megnyerte. A futamgyőzelmet végül Boštjan Avbelj szerezte meg Hadik András előtt, míg a dobogó legalsó fokára Rok Turk állhatott fel. A Mitropa Kupában Hadik nyert, Rok Turk, Kiss Ferenc és Fogasy Gergely előtt. László Zoltán Nagy Brigittával az oldalán a hetedik helyen zárta a kategóriát. Fehérvári Csabáék és Lovász Pálék számára idő előtt ért véget a verseny.

A Mitropa Historic-ban Domen Agnič lett az első, megelőzve a Merencsics Árpád – Laboncz László kettőst. A Schuck János – Gonda Dániel duó az ötödik, a Mészáros Attila – Krampek Viktória páros pedig a hetedik pozícióban teljesítette a szlovén futamot.