Oliver Solberg az Alūksne Rally után a Sarma Rallyn is győzelemre vitte a Volkswagen Polo GTI R5-öt. Petter Solberg 17 esztendős fia hatalmas fölénnyel nyerte meg a havas viadalt.

A hétvégén rendezték meg a lett rally bajnokság idei második fordulóját, a Rallijs Sarma-t. A Gulbene központú versenyen nyolc szakaszt kellett teljesítenie a mezőnynek. A futamot az orosz Nikolay Gryazin kezdte a legjobban, aki megnyerte az első négy szakaszt a Skoda Fabia R5-össel.  Az ötödik gyorson, a 17,24 kilométeres Avoti 2-ön a MINI JCW WRC-vel versenyző Valeriy Gorban autózta a legjobb időt, míg Gryazin eltalálta a hófalat és a Skoda hűtője telement hóval, ami miatt elkezdett túlmelegedni a kocsi motorja. Az orosz pilóta közel 3 percet veszített ezen a távon, így Oliver Solberg átvette tőle a vezetést. Gryazin még két szakaszsikert könyvelhetett el, míg Solberg egy alkalommal tudott az élen végezni. A Rallijs Sarma-t végül Oliver Solberg nyerte meg a VW Polo GTI R5 volánja mögött, megelőzve a Ford Fiesta WRC-vel induló Georg Grosst, valamint Nikolay Gryazint.

Az Ifj. Érdi Tibor – Kovács Szabolcs páros is rajthoz állt a lettországi viadalon a Mitsubishi Lancer Evo X-essel, és az abszolút 12. helyén teljesítették a távot, az LRC 2 kategóriában pedig a 3. pozíciót szerezték meg.