Nasser Al-Attiyah 14. alkalommal nyerte meg a közel-keleti rallybajnokságot (FIA MERC), miután az első helyen ért célba a Kuvait Rallyn.

A Nasser Al-Attiyah – Matthieu Baumel páros fölényes győzelmet aratott a Kuwait International Rallyn. A Ford Fiesta R5-tel versenyző katari-francia kettős az összes szakaszsikert bezsebelte, és végül több mint 12 perces előnnyel ért célba a hazai közönség előtt autózó Meshari Al-Thefiri előtt. Al-Attiyah a futamgyőzelem mellett 14. FIA MERC bajnoki címét is ünnepelhette a célban – ezzel pedig megdöntötte Mohammed bin Sulayem rekordját, aki 13 alkalommal lett a sorozat bajnoka.

„Problémamentes versenyünk volt, így jó tempót tudtunk diktálni.” –kezdte Nasser Al-Attiyah. „Ez egy kiváló eredmény számomra és az egész csapat számára. Boldogok vagyunk, hogy ismét sikerült megnyernünk a bajnokságot, így most már tudunk a jövőre koncentrálni.”

5. Khaled Juma   32

Az FIA MERC utolsó versenyének Katar ad majd otthont. A Manateq International Rally of Qatar november 15-17. között kerül megrendezésre.

Fotó: kuna.net