A hétvégén rendezték meg a 7. INA Rally Kumrovec-t, ahol több magyar páros is rajthoz állt.

A horvátországi Kumrovec környékén megrendezett sprint versenyen összesen négy szakaszt kellett teljesíteniük a pilótáknak. Az osztrák Niki Mayr-Melnhof – Thomas Zeiser páros az összes gyorsaságit megnyerte a Ford Fiesta R5-tel, így megismételték a tavalyi sikerüket. A második helyen a Hideg Krisztián – Kerék István kettős végzett a Korda Racing Skoda Fabia R5-ösével, míg a dobogó legalsó fokára a Zoran Raštegorac – Damir Bruner duó állhatott fel.

„Ez egy nagyon nehéz rally volt, és sok mindenben eltért a tavalyi futamtól, de sikerült helyt állnunk. Nagyon boldog vagyok, hogy ismét győzni tudtunk.” –nyilatkozta Niki Mayr-Melnhof.

180303 rallykumrovec n2

Szilágyi János Váradi Alexandrával az oldalán az abszolút 5. helyen ért célba a Mitsubishi Lancer EVO IX-el, míg a Várkonyi Szabolcs - Makai Gergely páros a 7. helyen fejezte be a futamot a Hyundai i20 R5-tel. A Lochner János – Józsa Péter kettős a 22., a Belső Lajos – Belső Kristóf páros pedig a 24. pozícióban teljesítette a távot.