Kalle Rovanperä nyerte a finn rally bajnokság második fordulóját, a Vaakuna Rallyt.

Rovanperä 2017 után második alkalommal nyerte meg a Vaakuna Rallyt. A fiatal finn pilóta Toni Gardemeister csapata, a TGS Worldwide OU által felkészített Skoda Fabia R5-tel állt rajthoz a Mikelli környéki pályákon. Kalle a hét szakaszból ötöt megnyert, és végül 43 másodperces előnnyel ért célba a szintén Skoda Fabia R5-tel versenyző Teemu Asunmaa előtt. A dobogó legalsó fokára Eerik Pietarinen állhatott fel, aki ugyancsak egy R5-ös Fabiával szerepelt a havas viadalon.
A legjobb nem Skodás versenyző Juha Salo lett, aki a hatodik helyen fejezte be a futamot a Peugeot 208 T16 volánja mögött. Jari Ketomaa egy Hyundai i20 R5-tel vágott neki a távnak, és a hetedik pozícióban ért célba.