A Hyundai Motorsport egykori pilótája, Kevin Abbring nyerte az Ypres Rallyt, miután Thierry Neuville pénteken hibázott, és az élről kényszerült feladni az aszfaltos futamot.

Neuville, aki a Hyundai Belgium támogatásával állt rajthoz az Ypres Rallyn, a hatodik szakaszon lecsúszott az útról, és alaposan összetörte a Hyundai i20 R5-öt. A belga versenyző kiesése után a Skoda Fabia R5-tel induló Bryan Bouffier örökölte meg az első helyet. A francia pilóta az első versenynap végén már 22 másodperccel vezetett Kevin Abbring előtt.

170625 ypresrally n2
fotók: facebook.com/RallyYpres

Szombaton 12 gyorsasági szakasz szerepelt a programban. Bouffier tovább tudta növelni az előnyét az őt üldözőkkel szemben, azonban a tizenkettedik szakaszon rontott, és becsúszott egy árokba. A 2011-es Monte-Carlo Rally győztese közel 40 másodpercet veszített, de folytatni tudta a versenyt. Bouffier ezt követően két szakaszsikert is bezsebelt, és folyamatosan faragott a hátrányából, de nem tudta utolérni az élen autózó Abbringet. Az Ypres Rallyt végül Kevin Abbring nyerte meg Bryan Bouffier és Vincent Verschueren előtt.
A Tour European Rally-ban (TER) hazai siker született, ugyanis a belga Bernd Casier hatalmas előnnyel ért célba az olasz Ginadomenico Basso előtt.