Február 21. és 22. között került megrendezésre az Amerikai Rally Bajnokság második fordulója, a 100 Acre Wood Rally.

A Missouri állambeli Ozark-hegység lábánál kijelölt gyors és szűk utakon Ken Block bizonyult a legjobbnak.

A Ford Fiesta H.F.H.V.-vel versenyző amerikai az első versenynapot 20 másodperces előnnyel zárta az élen. Őt a Subarus David Higgins és Mitsubishis Antoine L’Estage követték.

A második nap harmadik gyorsaságiját közúti baleset miatt törölték a szervezők a programból.

Block a tizenhét szakaszból tízet megnyert. David Higgins egymást követő huszonkét dobogós helyezésből álló sikersorozata megszakadt, miután a kilencedik gyorsaságin technikai okok miatt kiállt a versenyből. Higgins balszerencséjének köszönhetően, Antoine L’Estage feljött a második helyre az összetettben, de a tizenharmadik szakaszon ő is kénytelen volt feladni a küzdelmet.

A két év kihagyás után visszatérő Travis Pastrana végzett a második helyen a Subaru WRX STi-vel. A bronzérmet a 2007-es Subaruval versenyző Adam Yeomant szerezte meg.

A két kerék-meghajtásúak között a Ford Fiesta R2-vel induló Andrew Comrie-Picard volt a leggyorsabb. Őt Matthew Johnson és Troy Miller követték ebben a kategóriában.