Mads Ostberg negyedik alkalommal diadalmaskodott a Rally Hadelandon. Az R5-ös Fiestával versenyző pilóta a hat szakaszból ötöt megnyert a dél-norvégiai futamon, és végül 5 másodperccel megelőzte a második helyen célba érő Henning Solberget.

Az NMK (Norsk Motor Klubb) Rallycup havas viadalán összesen 61 páros állt rajthoz, köztük a Mads Ostberg – Ola Floene páros, valamint a Henning Solberg – Cato Menkerud kettős. Ostberg rögtön a nyitószakaszon első időt autózott az Adapta Motorsport Ford Fiesta R5-ösével, azonban a második gyorsaságin defektet kapott és ekkor a Mitsubishi Lancerrel induló Henning Solberg ugrott az élre. Mads a hátralévő öt gyorsaságit megnyerte és ennek köszönhetően a futamot is az első helyen zárta. A Fordos pilóta kereken 5 másodperccel előzte meg Solberget, míg a harmadik helyen végző Anders Grondal több mint 1 percet kapott a győztestől. Henning Soberg fia, Oscar is rajthoz állt egy Ford Fiesta R2T volánja mögött, és a 9. pozícióban ért célba.