A Peugeot 208 R5-el versenyző Alessandro Perico nyerte az Olasz Rally Bajnokság szezonnyitó futamát, a Rally del Ciocco-t.

Az elmúlt években a többszörös olasz bajnok, Paolo Andreucci uralta a Cioccot-t, azonban a hétvégén fékproblémákkal küzdött, és az első versenynapot csak a tizenharmadik helyen zárta. A folytatásban Andreucci hét szakaszsikert is bezsebelt, és az ötödik helyen vitte célba az R5-ös Peugeot-t.

150323 peugeot

„Nagyon örülök, hogy Alessandro diadalmaskodni tudott ezen a futamon. Nagyon megérdemelte ezt a sikert, mert hatalmas lelkesedéssel vezetett, és meg akarta mutatni, milyen teljesítményre is képes a 208 T16-tal. Én nagyon pozitív vagyok, mert sikerült néhány bajnoki pontot szereznünk, és a sebességünkkel sem volt gond.” –nyilatkozta Paolo Andreucci.

A rally nyitónapján a gázüzemű Ford Fiestával induló Giandomenico Basso volt a leggyorsabb, azonban a második napon egy baleset miatt kénytelen volt feladni a versenyt.