Sebastien Loeb és felesége, Séverine több mint három perces előnnyel nyerték meg a Francia Rally Bajnokság utolsó fordulóját, a 60. Rally du Var-t.

Loeb-ék 2008-ban egy Citroen C2 S1600-al a harmadikak lettek, a következő évben pedig egy C4 WRC-vel neveztek, és a dobogó legmagasabb fokára állhattak fel. Idén egy DS3 WRC-vel indultak és a kilenc szakaszból hetet megnyertek.

141130 loeb n2

A kilencszeres rally világbajnokkal csak a Ford Fiesta RS WRC-vel versenyző Julien Maurin tudta tartani a lépést, aki két alkalommal autózott első időt, azonban az utolsó napon baleset miatt kiesett. Loeb mögött a Ford Fiesta RS WRC-vel induló David Salanon és a Peugeot 206 WRC-t terelgető Patrick Magnou ért célba.

Sebastien Loeb legközelebb a 2015-ös Monte-Carlo Rallyn fog versenyezni a DS3 WRC-t.