Ott Tanak nyerte a rally Európa-bajnokság idei hetedik futamát, az auto 24 Rally Estonia-t. Tanak a tizenöt gyorsasági szakaszból tizenegyen tudott legjobb időt autózni az R5-ös Fiestával.

Tanak mellé az orosz Alexey Lukyanuk állhatott fel a dobogóra, aki az utolsó előtti szakaszon előzte meg a futamgyőztes csapattársát, Timmu Kőrgét.

140720 erc n2

A bajnokság éllovasa, Esapekka Lappi az ötödik helyen ért célba a Skoda Fabia S2000-el. Karl Kruuda hatodikként fejezte be a versenyt a Peugeot 208 T16-al.

A Bessenyey Zoltán – Nyirfás Julianna páros a kétkerék-meghajtásúak versenyében a dobogó legalsó fokára állhatott. A Klausz Kristóf – Kecskeméti Balázs kettősnek technikai hiba miatt a tizenegyes gyorson ért véget a futam.

3. Stéphane Lefebvre   65

Az ERC mezőnye legközelebb Csehországba látogat. A Barum Rally augusztus 29-31. között kerül megrendezésre.