Bernardo Sousa nyerte a rally Európa-bajnokság ötödik állomását az Azori-szigeteken. A Ford Fiesta RRC-vel versenyző portugál pilóta, 6.2 másodperccel ért célba Kevin Abbring előtt.

A Skoda csapata nem utazott el az Azori-szigetekre, ezért Craig Breennek adott volt a lehetőség, hogy csökkentse hátrányát a bajnoki tabellán, az éllovas Esapekka Lappival szemben. A Peugeot ír kiválósága a tízes gyorsasági szakaszon elektromos hiba miatt esett ki az élről. Breen kiszállásával csapattársa, Kevin Abbring ölébe hullott a vezetés. Abbring 208 R5-se sem működött tökéletesen. A fiatal holland szervóproblémával küzdött. Péntek este több mint tizenhat másodperces fórral, Bernardo Sousa állt az élen.

140518 erc n2

A zárónapon hatalmas csatát vívott Abbring, és a hazai közönség előtt autózó Sousa. Az utolsó szakasz előtt, csupán 5.1 másodperc döntött a két versenyző között. Sousa végül 1.1 másodperccel gyorsabbnak bizonyult a Peugeot-snál, így az övé lett a győzelem.
A dobogó legalsó fokára a Peugeot 207 S2000-el induló Jean-Michel Raoux állhatott fel. A francia közel nyolc perccel maradt el a futamgyőztestől.

10. S.Lefebvre – T.Dubois (Peugeot 208 VTi R2)   +12:05.2

A bajnokság Belgiumban folytatódik. A Geko Ypres Rally június 19. és 21. között kerül megrendezésre.