A Team MRF Tyres lett párosa, Mārtiņš Sesks - Francis Renārs diadalmaskodott a rally Európa-bajnokság idei harmadik futamán, a 79. ORLEN Rajd Polski-n.

A versenyt a hazai közönség előtt autózó Mikołaj Marczyk kezdte a legjobban, aki megnyerte a Mikołajki Arenában megrendezett 2,50 kilométeres szuperspeciált. Az első teljes versenynapon Mārtiņš Sesks és Hayden Paddon vívott hatalmas csatát az első helyért. A lett pilóta négy, míg új-zélandi riválisa három szakaszsikert szerzett. Nyolc gyorsaságit követően Sesks állt az élen 8,2 másodperces előnnyel.

Vasárnap tovább folytatódott Sesks és Paddon harca. A napi nyolc szakaszból négyet a lett nyert meg a Fabia RS Rally2-vel, Mads Østberg kettőt, míg Hayden Paddon és Mikko Heikkilä egy-egy részsikert könyvelhetett el. Paddon a 9,40 kilométeres Gmina Mrągowo távon összeszedett egy defektet, ami miatt sok időt veszített. A versenyt végül Sesks nyerte meg Paddon és Marczyk előtt. Ez volt a lett versenyző második sikere az ERC-ben.

Az ERC3-ban Jon Armstrong győzött a Ford Fiesta Rally3 volánja mögött. Az ERC4-et Ola Nore nyerte meg a Renault Clio Rally4-gyel. A fiatal norvég pilóta az ERC4 mellett a Junior kategóriát is az élen zárta.

A Hangodi Bendegúz - Bunkoczi László kettős az ERC4 kategóriát a tizedik helyen zárta, míg az összetettben harmincegyedikek lettek. Herczig Patrik és Varga Kristóf az ERC4 ötödik helyén autóztak, amikor az ötödik szakaszon felborultak a Peugeot 208 Rally4-gyel.
A László Martin – Berendi Dávid páros több szakaszon is a TOP 10-be tudott végezni Fabia Rally2 evo-val, azonban sajnos nem értek célba.