A francia Yoann Bonato – Benjamin Boulloud páros nyerte a 2023-as rally Európa-bajnokság (FIA ERC) második futamát, a Rally Islas Canarias-t.

Bonato már az első versenynapon remek tempóban közlekedett a Citroen C3 Rally2-vel, és pénteken négy szakaszsikert is bezsebelt. - Hét gyorsaságit követően 11 másodperces előnyt épített ki az öt üldözőkkel szemben. A második pozícióban az új-zélandi Hayden Paddon tanyázott, míg a harmadik helyről Mathieu Franceshi várhatta a folytatást.
A Csomós Miklós – Nagy Attila páros a negyedik szakaszon hatalmas sebességgel eltalálta a szalagkorlátot. A balesetben a Škoda Fabia Rally2 evo csúnyán összetört, de szerencsére Mixiék sérülés nélkül megúszták az esést.
A László Zoltán – Berendi Dávid kettős a huszonegyedik helyen álltak hét szakaszt követően, míg Hangodi Bendegúz és Bunkoczi László az összetettben a huszonhetedik, az ERC4 értékelésben pedig a második pozícióban teljesítették a napot.

Szombaton Bonato megnyerte a délelőtti első három gyorsot, és ezzel közel 35 másodpercre növelte az előnyét. Délután az olasz Andrea Mobellini kettő, míg a hazai közönség előtt autózó Jan Solans egy részsikert könyvelhetett el. A futamot végül Bonato nyerte meg több mint fél perces előnnyel Hayden Paddon előtt. A dobogó legalsó fokára a regnáló bajnok, Efrén Llarena állhatott fel.
Martin Lászlóék a tizenhatodik helyen értek célba a Topp-Cars Rally Team Skodájával. Hangodi Bendegúzék megnyerték az ERC4-et, az összetettben pedig a harmincharmadik helyen zárták a spanyolországi viadalt.
A 2022-es magyar bajnok, Mads Østberg ezúttal a tizenkilencedik lett a TRT Citroen C3 Rally2-esével, miután a harmadik gyorsasági után technikai hiba hátráltatta.