A Volkswagen Polo GTI R5-tel versenyző Nil Solans idei második győzelmét szerezte a Kanári-szigeteken. Mind a négy rajthoz álló magyar páros célban ért az aszfaltos ERC futamon.

A Las Palmas központú viadalon tizenhárom szakasz várt a mezőnyre, ami 194.04 kilométernyi versenytávot jelentett. A helyi szurkolók kedvence, Luis Monzón Artiles állt az élen az első versenynap után, azonban a szombati második gyorson egy defekt miatt elszálltak a győzelmi reményei. Monzón balszerencséjét követően Nil Solans ugrott az élre, aki végül 11 másodperces előnnyel nyerte meg a spanyolországi viadalt. Solans mögött egy másik spanyol, Efrén Llarena lett a második, aki az utolsó szakaszon előzte meg Yoann Bonatot.

„Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült itt nyernem! -kezdte Solans. „Köszönettel tartozom a csapatomnak és a támogatóimnak, nélkülük nem sikerült volna ezt elérnünk. Sokat küzdöttünk az autóval, mert nem volt alkalmunk a verseny előtt tesztelni, így menet közben kellett változtatnunk és javítanunk a beállításokon. Szeretnék rajthoz állni Lengyelországban is, de majd meglátjuk, hogy találunk-e ehhez szponzorokat”

A Škoda Rally Team MRF Tyres Hungaria kettőse, Herczig Norbert és Bacigál Igor a tizedik helyen zárta a futamot (Az ERC értékelésben a kilencedikek lettek), a Csomós Miklós - Nagy Attila páros a tizenkettedik pozícióban teljesítette a távot.
László Martin és Berendi Dávid az összetettben a huszonnyolcadik, az ERC4 kategóriában pedig a nyolcadik helyet szerezték még a Renault Clio Rally4-el.
Herczig Patrik és navigátora, Bán Viktor a negyvenhetedik pozícióban végeztek a Renault Clio Rally5-tel.