Nasser Al-Attiyah nyerte a 2019-es rally Európa-bajnokság hetedik futamát, a Ciprus Rallyt. A katari pilóta hatodik alkalommal állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára Cipruson, és ezzel a sikerével ismét elhódította az FIA MERC bajnoki címet.

Al-Attiyah a tizenkét gyorsasági szakaszból tizet megnyert a Volkswagen Polo GTI R5-tel. Nasser az első versenynap végén 25,4 másodperccel vezetett Alexey Lukyanuk előtt. A bajnoki címvédő vasárnap technikai hiba miatt kiesett, Nasser pedig nem vett vissza a tempóból, és végül közel 4 perccel ért célba a brit Chris Ingram előtt. A dobogó legalsó fokára Mikko Hirvonen állhatott fel, aki az MM Motorsport Ford Fiesta R5-ösével állt rajthoz a Nicosia környéki murvás szakaszokon.

190930 ciprusrally n2

A Herczig Norbert – Ferencz Ramón kettős tavaly a harmadik helyen fejezte be a futamot, így idén is hasonló eredményben reménykedtek. A MOL Racing Team párosa a kilencedik pozícióban ért célba a Polo GTI R5-tel, annak ellenére, hogy egy 2 perces időbüntetéssel sújtották őket a verseny rajtja előtt, kaptak egy defektet, és féltengelytörésük is volt.
Ifj. Érdi Tibor és Kovács Szabolcs számára szintén nem alakult túl jól a ciprusi viadal, miután defektet kaptak, a nyolcadik szakaszon megforogtak, a Skoda motorja pedig elkezdett túlmelegedni. Érdiéknek így is sikerült a tizenegyedik helyen teljesíteniük a versenyt.

Az ERC 2-ben a hazai közönség előtt autózó Petros Panteli – Kypros Christodoulou Mitsubishis alakulat diadalmaskodott. Az ERC 3-ban spanyol siker született. A Peugeot 208 R2-vel induló Efrén Llarena – Sara Fernández kettős 1 perc 46 másodperccel ért célba a cseh Erik Cais – Jindřiška Žáková Fordos páros előtt.

11. Herczig Norbert   34

Az FIA ERC zárófutamának Magyarország ad otthont. A Nyíregyháza Rallyt november 8-10. között rendezik meg.

Fotó: FIA ERC