Oliver Solberg győzelmével ért véget a rally Európa-bajnokság lettországi versenye, a Rally Liepāja. Herczigék a 14.-, Érdiék a 15.-, Klauszék pedig a 28. helyen teljesítették a murvás viadalt.

Petter Solberg 17 esztendős fia, Oliver remek tempóban közlekedett a Rally Liepāja-n, ugyanis a tizenhárom gyorsasági szakaszból tizet megnyert a Volkswagen Polo GTI R5 volánja mögött, így megszerezte első ERC-s győzelmét. A norvég pilóta mögött a bajnoki címvédő Alexey Lukyanuk lett a második, míg a dobogó legalsó fokára a hazai közönség előtt autózó Mārtiņš Sesks állhatott fel. A Liepāja központú versenyen három magyar páros is rajthoz állt. Herczig Norbert és Ferencz Ramón vasárnap elsőként rajtolt a murvás szakaszokon, de így is sikerült a 14. helyen célba érniük a Volkswagen Polo GTI R5-tel. Az Ifj. Érdi Tibor – Kovács Szabolcs páros a 15. pozícióban teljesítette a közel 206 kilométeres versenytávot. Klausz Kristóf Kecskeméti Balázzsal az oldalán az összetettben a 28., az ERC 3-ban pedig a 8. helyet szerezte meg.

Az ERC 2-ben a Ralfs Sirmacis – Ralfs Igavenš Mitsubishis duó diadalmaskodott, míg az ERC 3-ban a Ken Torn – Kauri Pannas kettős végzett az élen a Ford Fiesta MK8 R2T-vel.