A lengyel Łukasz Habaj – Daniel Dymurski páros nyerte a 2019-es rally Európa-bajnokság nyitófutamát, az 54. Azores Rallye-t. Herczig Norberték számára technikai hiba miatt idő előtt ért véget a viadal.

Az Azori-szigeteken tizenöt gyorsasági szakasz várt az FIA ERC mezőnyére, ami 223,93 kilométernyi versenytávot jelentett. Az eső áztatta murvás pályák alaposan megnehezítették a pilóták dolgát, azonban Alexey Lukyanuk megállíthatatlannak tűnt az első versenynapon. Az orosz pilóta a pénteki tíz szakaszból kilencet megnyert a Citroen C3 R5 volánja mögött, a nap végére pedig több mint 40 másodperces előnyt épített ki a portugál Ricardo Moura-val szemben. A Herczig Norbert – Ferencz Ramón páros számára a negyedik gyorsaságin ért véget a futam, miután meghibásodott a Volkswagen Polo GTI R5 kormányszervója.

Szombaton öt szakaszt kellett abszolválniuk a versenyzőknek. Lukyanuk az autó beállításaira panaszkodott, ráadásul a 24,03 kilométeres Graminhais 2-ön defektet kapott, ami miatt közel másfél percet hagyott a pályán, és így elveszítette a vezető helyét az összetettben. Az orosz pilóta győzelmi esélyi a tizenötödik szakaszon szálltak el végleg, miután egy tempós balos kanyarban felborult, és alaposan összetörte a C3 R5-öt.
A futamot végül a lengyel Łukasz Habaj nyerte meg a Skoda Fabia R5-tel, megelőzve Ricardo Mourat és Chris Ingramot. A negyedik helyen Bruno Magalhães ért célba a Hyundai i20 R5-tel. A német Marijan Griebel a hatodik lett a BRR Volkswagen Polo GTI R5-ösével.
Az ERC 2–ben az argentin Juan Carlos Alonso diadalmaskodott a Mitsubishi Lancer Evo X-es volánja mögött. Az ERC 3 kategóriában pedig a spanyol Efrén Llarena – Sara Fernández kettős győzött a Peugeot 208 R2-vel.

5. Ricardo Teodósio   17

A bajnokság május első hétvégéjén a Kanári-szigeteken folytatódik. A 43. Rallye Islas Canarias május 2-4. között kerül megrendezésre.

Fotó: FIA ERC