Kajetan Kajetanowicz nyerte a rally Európa-bajnokság 2017-es évadát. A lengyel pilóta zsinórban harmadik alkalommal hódította el a bajnoki címet, azonban sajnos a mostani sikerét egy tragédia árnyékolja be.

Nikolay Gryazin nyerte a rally Európa-bajnokság szezonzáró futamát, a Rally Liepajat. Az orosz pilóta a tizenhárom szakaszból haton is első időt tudott autózni a Skoda Fabia R5-tel. A második helyen a 17 esztendős Kalle Rovanperä végzett, akinek ez volt a debütáló futama az ERC-ben. A Ford Fiesta R5-tel induló finn pilóta három szakaszsikert is elkönyvelhetett. Kajetan Kajetanowicz 24 pontos előnnyel érkezett meg Lettországba. A lengyel pilóta legfőbb riválisának, Bruno Maghalaesnek a hatodik gyorsaságin szertefoszlottak a bajnoki álmai, amikor nagy sebességgel egy fának ütközött. A portugál pilótát a baleset után megfigyelésre a helyi kórházba szállították. Alexey Lukyanuk ugyanazon a helyen törte össze a Ford Fiesta R5-ösét, ahol Maghalaes is hibázott.
A futamot végül a Nikolay Gryazin – Yaroslav Fedorov kettős nyerte a Skoda Fabia R5-tel. A második helyen Kalle Rovanperä és navigátora, Jonne Halttunen végzett, míg a dobogó legalsó fokára a Lukasz Habaj – Daniel Dymurski páros állhatott fel.
A szervezők a tizenegyes szakaszt törölték, miután a céltól nem messze lezuhant egy helikopter. Kajetanowicz ezt követően kiszállt a versenyből, mivel a helikopter-balesetben két lengyel állampolgár is érintett volt. A tragédiában sajnos egy ember életét vesztette, hárman pedig súlyosan megsérültek.

171009 rallyliepaja n2

Az ERC 2-ben Reinis Nitišs diadalmaskodott a Mitsubishi Lancer Evo IX volánja mögött. A kategória ezüstérmese az Ifj. Érdi Tibor – Papp György páros lett, és ezzel elhódították az ERC 2 bajnoki címet. Érdi legfőbb riválisa, az olasz Zelindo Melegari a tizenharmadik szakaszon búcsúzott a versenytől.
Az ERC 3 kategóriát Chris Ingram nyerte meg az Opel Adam R2-vel. A brit pilóta mögött a lett Mārtiņš Sesks lett a második, megelőzve Filip Mareš-t.