Összesen 151 páros nevezett a rally Európa-bajnokság hatodik futamára, a Barum Rallyra. Az augusztus 25 -27. között megrendezésre kerülő aszfaltos versenyen négy magyar alakulat is rajthoz áll majd.

A mezőnyben természetesen ott lesz a bajnokság két éllovasa, Kajetan Kajetanowicz valamint Bruno Maghalaes. Alexey Lukyanuk lengyelországi visszatérése nem úgy alakult, ahogy azt az orosz pilóta tervezte, így Csehországban nyilvánvalóan javítani szeretne majd. A Rally Rzeszowszki győztese, Bryan Bouffier a Barumon is rajthoz áll a Ford Fiesta R5-tel. A Skoda Motorsport cseh pilótája, Jan Kopecky hat alkalommal nyert Zlínben, így idén is az egyik legesélyesebb pilóták közé tartozik.

170816 erc n2

A nevezési listán négy magyar páros neve is szerepel; a Botka Dávid – Mesterházi Márk kettős a Skoda Fabia R5-tel indul, míg Német László Szegő Jánossal az oldalán a Ford Fiesta R5-tel vág neki a távnak. Az Érdi Tibor – Papp György duó Lengyelországban a célban esett ki az ERC 2 kategória éléről. A Mitsubishis pilóta Csehországban ismét harcba száll a győzelemért. A Klausz Kristóf – Csányi Botond páros a Peugeot 208 R2-vel nevezett a futamra.

A 47. Barum Rally nevezési listája itt található.