Freddy Loix tizenegyedik győzelmét aratta a Ypres Rallyn. A belga pilóta csupán egy szakaszgyőzelmet szerzett a Skoda Fabia R5-össel, de így is közel 1 perces előnnyel nyerte meg a futamot honfitársa, Kris Princen előtt.

A nyitónapon hét szakasz várt a pilótákra. Bryan Bouffier, Stéphane Lefebvre és Vincent Verschueren felváltva nyerték a gyorsaságikat pénteken; Bouffier három, míg másik két riválisa két-két alkalommal autózott első időt.
Alexey Lukyanuk rögtön az első kilométereken eldobta a Fiestáját. Az orosz pilóta be tudott gurulni a sérült autóval a célba, de 12 és fél percet veszített. Lukyanuk Kajetan Kajetanowicz távolmaradásával értékes pontokat gyűjthetett volna Belgiumban, azonban a bakijával nehéz helyzetbe sodorta magát.
Hét szakasz után Bryan Bouffier állt az élen a Citroen DS3 R5-össel, 6,9 másodperccel megelőzve Loix-ot.
Az ERC 2-ben az Érdi Tibor – Papp György páros hatalmas előnnyel vezetett a Giacomo Scattolon – Paolo Zanini kettős előtt.
Az ERC 3-ban Német Lászlóék a kilencedik, Fogasy Gergelyék a tizenegyedik, Klausz Kristófék pedig a tizenharmadik helyről várták a szombati folytatást.

160626 ypres n2

A szombati napot Stéphane Lefebvre kezdte a legjobban. A francia pilóta az első hat szakaszon top időt autózott a R5-ös DS3-assal, és az összetettben feljött a második helyre. Bryan Bouffier sebességváltó problémával küzdött, és elveszítette a vezető helyét az összetettben, ráadásul a tizenkettedik szakaszon fel is adta a versenyt. A francia balszerencséjének köszönhetően Freddy Loix ugrott az élre. Botka Dávidék is technikai gondokkal küzdöttek, akárcsak Érdi Tiborék, emiatt mindkét pilóta idő előtt fejezte be a belga futamot.
Lefebvre mellett Kris Princen, Hermen Kobus és Bernd Casier is tudott első időt autózni a szombati versenynapon.
A futamot végül Freddy Loix nyerte meg honfitársa, Kris Princen előtt. Bernd Casier az utolsó szakaszon letaszította Vincent Verschuerent a dobogóról, sőt még Hermen Kobus is megelőzte a belga Skodást.
Az ERC 3-ban a Német László – Szegő János páros az ötödik helyen teljesítette a versenyt a Peugeot 208 VTi R2-vel, a Fogasy Gergely – Berendi Dávid kettős nyolcadik, míg a Klausz Kristóf – Nyirfás Julianna egység a tizedik lett.

58. Klausz Kristóf – Nyirfás Julianna (Peugeot 208 VTi R2)   +44:08.1

A bajnokság július 15-17. között az észtországi auto24 Rally Estonia-val folytatódik.